ضمانت اصالت کالا

کالای اصلی:

تامین محصولات ما در عطربان از طریق واردات از شرکت سازنده برند یا همکاری با نمایندگان رسمی فروش در ایران صورت میگیرد، بنابراین هیچ جای شکی نیست که ما کالای اصلی را در اختیار مشتریان محترم قرار می دهیم. از طرف دیگر به دلیل اینکه عطر و ادکلن جزو کالاهای آرایشی و بهداشتی محسوب می شوند، ما شرعا، عرفا و قانونا این اجازه را به خود نمی دهیم که کالای غیر اصل در اختیار مشتری قرار دهیم و سلامتی او را به خطر بیندازیم.

گارانتی اصلی:

ما در عطربان برای آسودگی خیال مشتریان، تمام محصولات را ضمانت اصالت کرده ایم. این بدان معناست که اگر محصولی از عطربان خریداری کرده اید و به اصالت آن شک دارید، می توانید با مراجعه به کارشناس اتحادیه صنف و باز کردن وکیوم محصول در حضور کارشناس، اصالت را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که کارشناس مربوطه عدم اصالت کالا را تایید کند، عطربان طبق تعهدی که داده محصول مورد نظر را از شما پس میگیرد و تمام هزینه های صرف شده برای این موضوع به همراه هزینه محصول را به شما بازگشت می دهد. (توجه نمایید که وکیوم محصول میبایست در حضور کارشناس باز شود).

گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی:

ما در عطربان متعهد می شویم که اصالت و سلامت فیزیکی کالا را تا زمان دریافت محصول توسط مشتری تامین نماییم. به همین منظور کالاهایی که در حین حمل و نقل و قبل از رسیدن به دست مشتری آسیب دیده اند توسط عطربان تعویض می گردد. لازم به ذکر است که مشتری باید در زمان تحویل کالا از مامور عطربان یا مامور پست و... این مورد را بررسی کرده و همان لحظه اعلام نماید. در غیر این صورت گارانتی سلامت فیزیکی به آن محصول تعلق نمیگیرد.

۷ روز تضمین تعویض کالا:

در صورتی که مشتری به هر دلیلی قصد عودت سفارش را داشته باشد، می تواند ظرف مدت یک هفته از زمان خرید، کالای خود را از طریق ثبت در پروفایل خود یا کانال های ارتباطی با ما مرجوع نموده و هزینه کامل آن را دریافت نماید. لازم به ذکر است که هزینه مربوط به آماده سازی و ارسال سفارش کسر خواهد شد. (برای اطلاعات بیشتر به لینک هفت روز ضمانت بازگشت کالا مراجعه نمایید)

لطفا توجه فرمایید که با توجه به اینکه عطر و ادکلن در دسته محصولات آرایشی و بهداشتی قرار داشته و رابطه مستقیمی با سلامتی افراد دارد، فقط کالاهایی که کاملا سالم و استفاده نشده باشند قابلیت عودت دارند. (منظور از این نوع عودت، تعویض بدون دلیل کالا یا پشیمانی مشتری از خرید است)