عطر مردانه

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

عطر مردانه

خرید عطر مردانه | خرید ادکلن مردانه | بهترین قیمت عطر مردانه | بهترین قیمت ادکلن مردانه | با گارانتی اصالت معتبر

آشنایی با عطر مردانه و ادکلن مردانه

از دیرباز تا کنون آقایان برای داشتن ظاهری آراسته و جذاب از انواع عطریات در کنار استایل خود استفاده می کنند. ماده اولیه عطر و ادکلن مردانه که اسانس نام دارد معمولا از روایح و تقطیر گل و گیاهان، چرم، چوب و… به دست می آید. کیفیت و ماندگاری عطر مردانه بر اساس درصد خلوص اسانس آن مشخص می شود. اگر یک ادکلن مردانه از مواد درجه یک و کیفیت عالی و خلوص زیاد تهیه شود کیفیت و ماندگاری آن بیشتر است.

ادکلن مردانه باید بر اساس فاکتور هایی مانند طبع، موقعیت استفاده، استایل، سن و… انتخاب شود. مثلا استفاده از عطر مردانه گرم در تابستان باعث سردرد شخص و اطرافیان او می شود. پس با توجه به فاکتورهای مختلف برای اینکه بهترین باخورد گرفته شود باید بهترین عطر را پوشید.

تفاوت عطر مردانه اصلی، شرکتی و فیک

عطرهای مردانه از لحاظ کیفیت در حال حاضر به سه دسته تقسیم بندی می شوند:

دسته اول که عطر مردانه اصلی نام دارند از اسانس درجه یک و بهترین مواد تهیه می شوند که معمولا در قالب برند های معروف عطر و ادکلن وارد بازار می شوند.

دسته دوم عطر مردانه شرکتی است. این عطرها توسط شرکت های ضعیف تر و از اسانس های درجه دو و چند و با نام تجاری و برند خاص خودشان تولید و به فروش می رسند. کیفیت این عطرهای مردانه کم است و بدلیل اینکه نظارت خیلی شدیدی بر روند تولید آنها نیست ممکن است از مواد نامناسب استفاده کنند و باعث سردرد یا مسمومیت آقایان شوند. این عطرها به نام عطر مردانه اماراتی نیز شناخته می شوند.

دسته سوم عطر مردانه فیک است. عطر مردانه فیک نیز از همان مواد درجه دو و چند و بصورت زیر زمینی تولید می شوند و بر تولید آنها هیچ گونه نظارتی از طرف سازمان های مربوطه نیست. اما به دلیل اینکه آنها را در شیشه، جعبه و بسته بندی به شکل عطر اورجینال مردانه به بازار روانه می کنند بعنوان عطر فیک مردانه شناخته می شوند.

عمده ترین تفاوت عطر مردانه فیک و شرکتی در این است که عطر شرکتی مردانه بصورت رسمی، تحت قوانین کشور سازنده، با نام و برند خاصی عرضه می شود؛ اما عطر مردانه فیک، خود را به جای عطر مردانه اصلی معرفی می کند و هدفش فریب خریدار است. از آنجا که هیچ گونه نظارتی بر تولید عطر تقلبی مردانه نیست و بصورت قاچاق تولید می شود، استفاده از آن ریسک زیادی دارد.

لازم به ذکر است که تمام محصولات ما اصلی بوده و با گارانتی اصالت معتبر ارائه می شوند.

دسته بندی انواع عطر مردانه

به طور کلی سه دسته بندی برای عطر مردانه ارائه شده که نخستین دسته بندی آن بر اساس طبع است. دومین دسته بندی بر اساس رایحه یا طعم و در نهایت سومین دسته بندی بر اساس گروه بویایی است بصورت کامل توصیح داده شده:

طبع عطر مردانه یا ادکلن مردانه

طبع عطر ادکلن مردانه به سه دسته تقسیم می شود:

عطر مردانه خنک: مواد اولیه یا اسانس ادکلن مردانه خنک از گل و گیاهان خنک مانند گل داودی و لیمو بصورت غالب به دست می آید. عطر یا ادکلن مردانه خنک مناسب فصل تابستان است. این عطر حس خنکی و تازگی را در شخص و اطرافیان ایجاد می کنند.

عطر مردانه ملایم: این نوع از عطرهای مردانه بدلیل استفاده از ترکیبات مختلف گرم و سرد بصورت خنثی، طبیعیت معتدلی به عطر می دهند. ادکلن مردانه ملایم مناسب استفاده در تمام طول سال بخصوص بهار و پاییز است.

عطر مردانه گرم: در ترکیبات این عطرها از گل و گیاهان، مواد و ادویه جات گرم بصورت غالب استفاده شده. ادکلن مردانه گرم به دلیل القای حس حرارت در شخص و اطرافیان مناسب فصول سرد سال است. ماندگاری عطر مردانه گرم بیشتر از عطر خنک و معتدل مردانه است.

رایحه عطر مردانه یا ادکلن مردانه

رایحه «طعم» عطرهای مردانه به چهار دسته تند، شیرین، تلخ و ترش تقسیم می شود:

عطر مردانه تند: این عطرها از روایح ادویه‌ای، مشک‌اندود یا کهربا و عنبر تشکیل شده‌اند. امروزه استفاده از عطرهای تند بیشتر در میان آقایان رواج دارد. عطر و ادکلن مردانه تند مناسب فضاهای باز، مجالس رسمی و فصول سرد سال هستند.

عطر مردانه شیرین: این عطرها که پرطرفدارترین عطرها در میان خانمها هستند دارای روایحی کاراملی، شکلاتی، گلی مانند رز و یاس و ادویه های شیرین هستند. طبع عطر شیرین مردانه معمولا ملایم و بعضا گرم است و مناسب استفاده در تمام طول سال و مناطق معتدل هستند. استفاده متعادل از ادکلن مردانه شیرین حس آرامش و مهربانی را به اطرافیان شما القا می کند.

عطر مردانه تلخ: این عطرها که بیشتر توسط آقایان مورد استفاده قرار می گیرند، دارای روایحی همچون چوب سوخته، قهوه، میخک، دارچین، روایح دودی، برخی گیاهان با طعم تلخ هستند. ادکلن مردانه تلخ حس مردانگی و پختگی را به اطرافیان القا می کند.

عطر مردانه ترش: این عطرها توسط آقایان شاد با استایل کژوال رواج دارند. اسانس عطر ترش مردانه معمولا از مرکبات، توت‌ها و میوه‌های ترش گرفته می شود. ادکلن مردانه ترش دارای طبعی خنک و ملایم بوده که بیشتر مناسب فصول گرم سال و مناطق معتدل هستند.

گروه بویایی عطر مردانه و ادکلن مردانه

متخصصان حوزه عطرسازی با بررسی مواد اولیه و نت های عطر، آنها را در کلاسه های مختلفی دسته بندی می کنند. آنها برای همه عطریات من جمله عطر مردانه تا کنون 32 گروه بویایی از 7 خانواده معرفی کرده اند. بر همین اساس جهت انتخاب آسانتر، عطرهایی با ویژگی اصلی یکسان در یک گروه بویایی قرار داده شده اند. هفت خانواده بویایی عطریات شامل 1-خانواده آروماتیک یا معطر 2-خانواده مدیترانه‌ای یا چایپر 3-خانواده بویایی مرکباتی 4-خانواده بویایی گل‌دار 5-خانواده بویایی شرقی 6-خانواده بویایی چوبی 7-خانواده بویایی چرمی می شود. که به صورت مختصر به توضیح آنها می پردازیم.

1-اولین خانواده بویایی عطر مردانه، آروماتیک یا معطر است و به 6 گروه زیر تقسیم می‌شود:

1-1-آروماتیک یا معطر (Aromatic) 1-2-معطر آبزی (Aromatic Aquatic) 1-3-معطر سرخسی (Aromatic Fougere) 1-4-معطر میوه‌ای (Aromatic Fruity) 1-5-معطر سبز (Aromatic Green) 1-6-معطر ادویه‌ای (Aromatic Spicy)

2-دومین خانواده بویایی عطر مردانه، مدیترانه‌ای یا چایپر است و به سه گروه زیر تقسیم می‌شود:

2-1-مدیترانه‌ای یا چایپر (Chypre) 2-2-مدیترانه‌ای گُل‌دار (Chypre Floral) 2-3-مدیترانه‌ای میوه‌ای (Chypre Fruity)

3-سومین خانواده بویایی عطر مردانه، مرکباتی است و به سه گروه زیر تقسیم می‌شود:

3-1-مرکباتی (Citrus) 3-2-مرکباتی معطر (Citrus Aromatic) 3-3-مرکباتی خوراکی (Citrus Gourmand)

4-چهارمین خانواده بویایی عطر مردانه، گل‌دار است که بزرگترین خانواده از گروه‌های بویایی عطرها به شمار می رود و به هفت گروه زیر تقسیم می‌شود:

4-1-گُل‌دار (Floral) 4-2-گُل‌دار آلدهیدی (Floral Aldehiyde) 4-3-گُل‌دار آبزی (Floral Aquatic) 4-4-گُل‌دار میوه‌ای (Floral fruity) 4-5-گُل‌دار میوه‌ای خوراکی (Floral Fruity Gourmand) 4-6-گُل‌دار سبز (Floral Green) 4-7-گُل‌دار چوبی مُشک‌دار (Floral Woody Musk)

5-پنجمین خانواده بویایی عطر مردانه، شرقی است که اخیرا به دلیل استقبال کشورهای شرقی با افزایش تولید عطر در این خانواده روبرو هستیم. این خانواده به شش گروه زیر تقسیم می‌شود:

5-1- شرقی (Oriental) 5-2-شرقی گُل‌دار (Oriental Floral) 5-3-شرقی سرخسی (Oriental Fougere) 5-4- شرقی ادویه‌ای (Oriental Spicy) 5-5-شرقی وانیلی (Oriental Vanilla) 5-6-شرقی چوبی (Oriental Woody)

6-ششمین خانواده بویایی عطر مردانه، چوبی است و به شش گروه زیر تقسیم می‌شود:

6-1- چوبی (Woody) 6-2-چوبی آبزی (Woody Aquatic) 6-3-چوبی معطر (Woody Aromatic) 6-4-چوبی مدیترانه‌ای (Woody Chypre) 6-5-چوبی گُل‌دار مُشک‌دار (Woody Floral Musk) 6-6-چوبی ادویه‌ای (Woody Spicy)

7-هفتمین خانواده بویایی عطر مردانه، چرمی است و تاکنون تنها به یک گروه چرمی تقسیم شده و در برگیرنده طیف گسترده ای از رایحه‌ها نظیر دودی،گل‌دار، مخملی، تارت (ترش و کمی تلخ) می‌باشد. معطر کردن چرم به منظور از بین بردن رایحه ناپسند آن است.

جهت مطالعه مفصل و کاملتر در مورد خانواده و گروه های بویایی عطرها به مقالات عطربان مراجعه نمایید.

غلظت انواع عطر مردانه

عطر و ادکلن مردانه بر اساس غلظت معمولا به پنج دسته کلی تقسیم می شوند که عبارتند از:

پرفیوم مردانه

این دسته از عطرهای مردانه بیشترین اسانس روغنی را در خود جا داده اند. پرفیوم اصلی مردانه معمولا دارای غلظتی حدودا بیست تا سی درصدی است که بیشترین ماندگاری را در میان غلظت ها از آن خود کرده است. اگر ماندگاری عطر در درجه اول اولویت برای یک آقا باشد باید اقدام به خرید پرفیوم مردانه کند. البته غلظتی بالاتر از پرفیوم به نام اکستریت د پرفیوم نیز هست که عطرهای کمی از آن استفاده می کنند.

ادو پرفیوم مردانه

این دسته از عطرهای مردانه که غلظتی پانزده تا بیست درصدی دارند، برای آقایانی مناسب هستند که به دنبال یک رایحه ماندگار با پخش بوی مناسب هستند. پس اگر قصد خرید عطر مردانه با ماندگاری حدود شش ساعت و پراکندگی مناسب هستید باید اقدام به خرید ادوپرفیوم مردانه کنید.

ادو تولیت مردانه

ادو تویلت اصلی مردانه دارای غلظتی حدودا پنج تا پانزده درصدی است. ادوتویلت مناسب آقایانی است که به دنبال ماندگاری حدود سه تا چهار ساعت و پراکندگی زیاد هستند. پس اگر قصد خرید عطر مردانه با ماندگاری سه چهار ساعت و پراکندگی خوب هستید باید اقدام به خرید ادو تویلت مردانه کنید.

ادکلن یا ادو کلن مردانه

این دسته از عطرهای مردانه دارای غلظتی دو تا پنج درصدی و ماندگاری حدود یک تا دو ساعت هستند. ادکلن مردانه اورجیال دارای بیشترین پراکندگی در میان دسته های قبلی است. پس اگر قصد خرید عطر مردانه با ماندگاری کم و پراکندگی خیلی زیاد هستید باید اقدام به خرید ادکلن مردانه کنید.

نکته: احتمالا همانطور که متوجه شده اید ادکلن یکی از غلظت های مختلف عطر هست اما از آنجا که در ایران عطر و ادکلن یک معنا را القا می کنند ما از هردو آنها استفاده کرده ایم.

او فرش مردانه

او فرش های مردانه همان اسپری های خوشبو کننده هستند که غلظتی یک تا دو درصدی و ماندگاری حدودا یک ساعته و کمتر دارند. در ترکیبات اسپری مردانه معمولا آب نقش پر رنگی دارد. در حالی که در غلظت های بالاتر عطر معمولا الکل نقش اصلی را ایفا می کند.

قیمت عطر مردانه و قیمت ادکلن مردانه

قیمت عطر مردانه اورجینال تحت تاثیر شرایطی مثل غلظت عطر، برند عطر و… است. برند و غلظت، بیشترین تاثیر را بر روی قیمت عطر مردانه دارند. قیمت ادکلن مردانه با توجه به غلظت کمتر آن، پایین تر از سایر غلظت هاست. در کل هرچه یک عطر مردانه اصلی غلیظ تر و از برندی نیش تر باشد قیمت آن نیز بیشتر است.

محبوب ترین عطرها و ادکلن های مردانه

در سال های اخیر شرکت های زیادی اقدام به تولید و عرضه انواع عطر مردانه کرده اند که در میان این تولیدات، برخی عطر ادکلن ها بیشتر فراگیر و مشهور شده اند. معمولا این مدل عطرهای مردانه توسط افراد مشهور و سلبریتی تبلیغ و معرفی می شوند. از جمله محبوب ترین عطر و ادکلن های مردانه می توان به کرید اونتوس، دیور ساواج، وان میلیون، بلو شنل، لالیک مشکی، امواج اینترلود، پگاسوس، ورساچه اروس، مارلی لیتون، دیور هوم اینتنس و… اشاره کرد.

بهترین فروشگاه خرید عطر مردانه

بهترین فروشگاه برای خرید عطر مردانه فروشگاهی است که به صورت تخصصی فقط و فقط در زمینه ادکلن و عطر اورجینال فعالیت کند. شاید شما همه دیده باشید برخی سوپرمارکتها، فروشگاه ها در کنار لوازم آرایشی و بهداشتی یا حتی برخی افراد بصورت دستفروشی اقدام به فروش عطر و ادکلن می کنند. این نوع فروشگاه ها به خاطر گسترده بودن حوزه کاری، توان تمرکز روی یک محوریت کاری بصورت تخصصی ندارند و معمولا عطر و ادکلنهای این فروشگاه ها یا افراد از کیفیت پایین تری برخوردار است.

علاوه بر این هر فروشگاه باید مجوزهای لازم را از مراجع مربوطه دارا باشد، مثلا یک فروشگاه عطر و ادکلن باید از اتحادیه صنفی شهر خودش مجوز داشته باشد. علاوه بر این سابقه یک فروشگاه عطر و ادکلن نیز بر کیفیت ارائه خدماتش تاثیر زیادی دارد. پس بهترین فروشگاه برای خرید ادکلن مردانه یا خرید عطر مردانه فروشگاهی است که همه شرایط فوق را دارا باشد. لازم به ذکر است که عطربان به دلیل داشتن فروشگاه تخصصی در زمینه عطر و ادکلن اصل در بازار بزرگ تهران، دارا بودن تمام مجوزهای لازمه و سابقه فعالیت عمده فروشی عطریات از سال 1390 بهترین فروشگاه خرید عطر مردانه به شمار می رود.

بهترین سایت خرید عطر مردانه

امروزه با توجه به گسترش اینترنت، اکثر کسب و کارها به سمت آن هجوم برده اند و بخش اعظمی از خرید مردم در بستر اینترنت و شبکه های مجازی رقم می خورد. این اتفاق از جهتی کار مردم را راحت تر کرده ولی از جهتی دیگر دردسرهایی برای مردم مانند کلاهبرداری و… به وجود آورده است. طبیعتا همانند دیگر محصولات، خرید اینترنتی عطر مردانه ریسک هایی به همراه دارد و مهمترین ریسک آن، ترس از نفرستادن جنس یا دادن جنس فیک به مشتری است.

حال سوال این است که معتبرترین و بهترین سایت خرید عطر مردانه چه خصوصیاتی دارد؟ بهترین سایت خرید اینترنتی عطر مردانه، سایتی است که علاوه بر فعالیت در بستر اینترنت، دارای دفتر یا فروشگاهی در بازار باشد. علاوه بر این دارای نماد های فروش اینترنتی از اینماد و ساماندهی باشد. داشتن تلفن ثابت، پشتیبانی قوی و سابقه فعالیت نیز اعتبار یک سایت خرید ادکلن مردانه را افزایش می دهد. عطربان علاوه بر داشتن فروشگاهی در بازار بزرگ تهران، دارای مجوزهای مربوطه از اینماد و ساماندهی بوده که با پشتیبانی 24 ساعته و سابقه فعالیت زیاد در زمینه عطریات، بهترین سایت خرید عطر مردانه است.

خرید اینترنتی عطر مردانه

در عطربان بستری فراهم شده که همه آقایان این مرز و بوم از سرتاسر کشور به عطر مردانه با بهترین قیمت دسترسی داشته باشند. نحوه بررسی، انتخاب و خرید ادکلن مردانه در عطربان به راحتی امکان پذیر است. آقایان می توانند نسبت به مقایسه عطرها پرداخته و عطر مورد نظر خود را از طریق روش های مختلف در فروشگاه عطربان سفارش دهند. یکی از روش های خرید عطر مردانه از طریق سایت عطربان است. روش دیگر خرید ادکلن مردانه از طریق تلفن تماس یا شبکه های مجازی است که در صفحه تماس با ما ثبت شده اند. علاوه بر این در عطربان میتوان بصورت حضوری نیز اقدام به خرید عطر مردانه کرد.

نکته: تمام عطریات ما اصلی بوده و با گارانتی اصالت معتبر ارائه می شوند.


برچسب ها:
عطر مردانه , خرید عطر مردانه , قیمت عطر مردانه , خرید عطر هدیه برای مرد , عطر مردانه ارزان , ادکلن مردانه , خرید ادکلن مردانه , خرید ادکلن مردانه ارزان , ادکلن برند مردانه , قیمت ادکلن مردانه , عطر مردانه خاص , عطر مردانه جذاب , ادکلن مردانه جذاب , ادکلن مردانه خاص , خرید عطر ارزان , خرید عطر لاکچری , ادکلن اورجینال مردانه , ادکلن اصلی مردانه , خرید عطر مردانه جذاب , قیمت عطر اصلی مردانه , قیمت عطر مردانه اورجینال , عطر بان , خرید عطر اصلی مردانه , خرید عطر ادکلن , خرید عطر ادکلن اصلی , قیمت اعطر ادکلن , قیمت عطر ادکلن اصلی , عطر مردانه خارجی , عطر برند مردانه , عطر خاص مردانه , عطر جذاب مردانه , عطر مردانه , خرید عطر مردانه , عطر مردانه اصلی