عطر زنانه

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

عطر زنانه

خرید عطر زنانه | خرید ادکلن زنانه | بهترین قیمت عطر زنانه | بهترین قیمت ادکلن زنانه | با گارانتی اصالت معتبر

آشنایی با عطر زنانه و ادکلن زنانه

از دیرباز تا کنون بانوان همواره برای داشتن ظاهری جذاب، آراسته و خوشبو از انواع عطریات در کنار استایل خود استفاده می کنند. ماده اولیه عطر و ادکلن های زنانه که اسانس نام دارد معمولا از روایح و تقطیر گل و گیاهان به دست می آید. کیفیت و ماندگاری عطر زنانه بر اساس درصد خلوص و میزان استفاده از اسانس آن مشخص می شود. اگر یک ادکلن زنانه از مواد با کیفیت عالی و اسانس درجه یک و خلوص زیاد تهیه شود کیفیت و ماندگاری بیشتری دارد. 

عطر زنانه یا ادکلن زنانه باید بر اساس فاکتور هایی مانند طبع فرد، موقعیت استفاده، استایل و تیپ شخصیتی فرد، سن فرد و... انتخاب شود. مثلا استفاده از یک عطر یا ادکلن زنانه گرم در فصل تابستان باعث سردرد شخص و اطرافیان می شود و حس بدی را منتقل می کند. پس باید با توجه به فاکتورهای مختلف بهترین عطر را پوشید تا بهترین بازخورد گرفته شود. 

تفاوت عطر زنانه اصلی، شرکتی و فیک

عطرهای زنانه نیز همانند عطر مردانه از لحاظ کیفیت در حال حاضر به سه دسته تقسیم بندی می شوند: 

دسته اول که عطر زنانه اصلی نام دارند از بهترین مواد و اسانس درجه یک تهیه می شوند که معمولا در قالب برند های معروف عطر و ادکلن به بازار روانه می شوند. 

دسته دوم عطر زنانه شرکتی است. این عطرها توسط شرکت های ضعیف تر و از اسانس های اولیه درجه دو و چند و با نام تجاری و برند خاص خودشان تولید و ارائه می شوند. کیفیت این عطر ادکلن های زنانه کمتر است و بدلیل اینکه نظارت خیلی شدیدی بر تولید آنها نیست ممکن است از مواد حساسیت زا استفاده کنند و موجب سردرد یا مسمومیت بانوان شوند. این عطرها به اسم عطر زنانه اماراتی نیز معروف هستند. 

دسته سوم عطر زنانه فیک است. این عطرها نیز از همان مواد درجه دو و چند و بصورت زیر زمینی تولید می شوند و بر تولید آنها هیچ گونه نظارتی نیست. اما به دلیل اینکه آنها را در شیشه، جعبه و بسته بندی به شکل عطر زنانه اورجینال به بازار روانه می کنند بعنوان عطر زنانه فیک شناخته می شوند. 

تفاوت بین عطر زنانه فیک و شرکتی در این است که عطر شرکتی زنانه بصورت رسمی با نام و برند خاصی عرضه می شود؛ اما عطر فیک زنانه، خود را به جای عطر اصلی زنانه معرفی می کند و هدفش فریب مشتری است. از آنجایی که عطر فیک زنانه بصورت قاچاق تولید می شود و هیچ گونه نظارتی بر تولیدش نیست، استفاده از آن ریسک زیادی دارد. 

لازم به ذکر است که تمام محصولات ما اصلی هستند و با گارانتی اصالت معتبر ارائه می شوند. 

دسته بندی انواع عطر و ادکلن زنانه

به طور کلی سه دسته بندی برای عطر زنانه ارائه شده که اولین دسته بندی آن بر اساس طبع است. پس از آن بر اساس رایحه یا طعم و در نهایت گروه بویایی که در زیر بصورت کامل توصیح داده شده: 

طبع عطر زنانه و ادکلن زنانه

طبع عطر ادکلن زنانه به سه دسته تقسیم می شود: 

عطر زنانه خنک: مواد اولیه یا اسانس عطر ادکلن زنانه خنک از گل و گیاهان خنک مانند گل داودی و لیمو بصورت غالب به دست می آید. این نوع از عطرهای زنانه، مناسب فصل تابستان هستند که حس خنکی و تازگی را در شخص و اطرافیان ایجاد می کنند. 

عطر زنانه ملایم: این نوع از عطرهای زنانه بدلیل استفاده از ترکیبات گیاهی و گلی گرم و سرد بصورت خنثی، طبیعیت ملایم یا معتدلی به عطر می دهند. ادکلن زنانه ملایم مناسب استفاده در تمام فصول سال بخصوص بهار و پاییز است. 

عطر زنانه گرم: همانطور که از نامش پیداست، در ترکیبات این عطرها از گل و گیاهان، مواد و ادویه جات گرم بصورت غالب استفاده شده. عطر زنانه گرم به دلیل القای حس حرارت و گرما در شخص و اطرافیان مناسب فصول سرد سال است. معمولا ماندگاری عطر گرم زنانه بیشتر از عطر خنک و معتدل زنانه است. 

رایحه عطر زنانه و ادکلن زنانه

رایحه «طعم» عطرهای زنانه به چهار دسته تند، شیرین، تلخ و ترش تقسیم می شود: 

عطر زنانه تند: این عطرها از روایح ادویه‌ای، مشک‌اندود یا کهربا و عنبر تشکیل شده‌اند. امروزه عطرهای تند توسط بانوان به ندرست استفاده می شوند و بیشتر توسط آقایان استفاده می شوند. این عطرها مناسب فضاهای باز، مجالس رسمی و فصول سرد سال هستند. 

عطر زنانه شیرین: این عطرها که پرطرفدارترین عطرها در میان بانوان هستند دارای روایحی کاراملی، شکلاتی، گلی مانند رز و یاس و ادویه های شیرین هستند. عطر ادکلن زنانه شیرین معمولا طبعی ملایم و بعضا گرم دارند و مناسب استفاده در مناطق معتدل و تمام طول سال. استفاده متعادل از عطر شیرین زنانه حس آرامش، مهربانی و اعتماد را به اطرافیان شما القا می کند. 

عطر زنانه تلخ: این عطرها دارای روایحی همچون چوب سوخته، قهوه، میخک، دارچین، روایح دودی، برخی گیاهان با طعم تلخ هستند. استفاده از این عطرها کمتر در میان بانوان مرسوم است. 

عطر زنانه ترش: این عطرها توسط بانوان جسور و شاد با استایل کژوال رواج دارند که معمولا دارای روایحی مانند مرکبات، توت‌ها و میوه‌های ترش هستند. ادکلن زنانه ترش دارای طبع خنک و ملایم بوده که بیشتر مناسب فصول گرم سال و مناطق معتدل هستند. 

گروه بویایی عطر زنانه و ادکلن زنانه

متخصصان حوزه عطرسازی با بررسی مواد اولیه و نت های عطر، آنها را در دسته بندی های مختلفی طبقه بندی می کنند. آنها برای تمام عطریات از جمله عطر زنانه تا کنون 32 گروه بویایی از 7 خانواده بویایی معرفی کرده اند. بر این اساس جهت انتخاب آسانتر، عطرهایی با ویژگی اصلی یکسان در یک گروه بویایی قرار داده می شوتد. هفت خانواده بویایی عطریات شامل 1-خانواده آروماتیک یا معطر 2-خانواده مدیترانه‌ای یا چایپر 3-خانواده بویایی مرکباتی 4-خانواده بویایی گل‌دار 5-خانواده بویایی شرقی 6-خانواده بویایی چوبی 7-خانواده بویایی چرمی می شود. که به صورت مختصر به توضیح آنها می پردازیم. 

1-اولین خانواده بویایی عطر زنانه، آروماتیک یا معطر است و به 6 گروه زیر تقسیم می‌شود: 

1-1-آروماتیک یا معطر (Aromatic) 1-2-معطر آبزی (Aromatic Aquatic) 1-3-معطر سرخسی (Aromatic Fougere) 1-4-معطر میوه‌ای (Aromatic Fruity) 1-5-معطر سبز (Aromatic Green) 1-6-معطر ادویه‌ای (Aromatic Spicy) 

2-دومین خانواده بویایی عطر زنانه، مدیترانه‌ای یا چایپر است و به سه گروه زیر تقسیم می‌شود: 

2-1-مدیترانه‌ای یا چایپر (Chypre) 2-2-مدیترانه‌ای گُل‌دار (Chypre Floral) 2-3-مدیترانه‌ای میوه‌ای (Chypre Fruity) 

3-سومین خانواده بویایی عطر زنانه، مرکباتی است و به سه گروه زیر تقسیم می‌شود: 

3-1-مرکباتی (Citrus) 3-2-مرکباتی معطر (Citrus Aromatic) 3-3-مرکباتی خوراکی (Citrus Gourmand) 

4-چهارمین خانواده بویایی عطر زنانه، گل‌دار است که بزرگترین خانواده از گروه‌های بویایی عطرها به شمار می رود و به هفت گروه زیر تقسیم می‌شود: 

4-1-گُل‌دار (Floral) 4-2-گُل‌دار آلدهیدی (Floral Aldehiyde) 4-3-گُل‌دار آبزی (Floral Aquatic) 4-4-گُل‌دار میوه‌ای (Floral fruity) 4-5-گُل‌دار میوه‌ای خوراکی (Floral Fruity Gourmand) 4-6-گُل‌دار سبز (Floral Green) 4-7-گُل‌دار چوبی مُشک‌دار (Floral Woody Musk) 

5-پنجمین خانواده بویایی عطر زنانه، شرقی است که اخیرا به دلیل استقبال کشورهای شرقی با افزایش تولید عطر در این خانواده روبرو هستیم. این خانواده به شش گروه زیر تقسیم می‌شود: 

5-1- شرقی (Oriental) 5-2-شرقی گُل‌دار (Oriental Floral) 5-3-شرقی سرخسی (Oriental Fougere) 5-4- شرقی ادویه‌ای (Oriental Spicy) 5-5-شرقی وانیلی (Oriental Vanilla) 5-6-شرقی چوبی (Oriental Woody) 

6-ششمین خانواده بویایی عطر زنانه، چوبی است و به شش گروه زیر تقسیم می‌شود: 

6-1- چوبی (Woody) 6-2-چوبی آبزی (Woody Aquatic) 6-3-چوبی معطر (Woody Aromatic) 6-4-چوبی مدیترانه‌ای (Woody Chypre) 6-5-چوبی گُل‌دار مُشک‌دار (Woody Floral Musk) 6-6-چوبی ادویه‌ای (Woody Spicy) 

7-هفتمین خانواده بویایی عطر زنانه، چرمی است و تاکنون تنها به یک گروه چرمی تقسیم شده و در برگیرنده طیف گسترده ای از رایحه‌ها نظیر دودی،گل‌دار، مخملی، تارت (ترش و کمی تلخ) می‌باشد. معطر کردن چرم به منظور از بین بردن رایحه ناپسند آن است. 

جهت مطالعه مفصل و کاملتر در مورد خانواده و گروه های بویایی عطرها به مقالات عطربان مراجعه نمایید. 

غلظت انواع عطر زنانه

عطر و ادکلن زنانه بر اساس غلظت معمولا به پنج دسته کلی تقسیم می شوند که عبارتند از: 

پرفیوم زنانه

این دسته از عطرهای زنانه بیشترین اسانس روغنی را در خود جا داده اند. پرفیوم زنانه اصل معمولا دارای غلظتی بیست تا سی درصدی است که بیشترین ماندگاری را در میان بقیه غلظت ها از آن خود کرده است. اگر ماندگاری عطر در درجه اول اولویت برای یک خانم باشد باید اقدام به خرید پرفیوم زنانه کند. 

ادو پرفیوم زنانه

این دسته از عطرهای زنانه که معمولا غلظتی پانزده تا بیست درصدی دارند، برای بانوانی مناسب هستند که به دنبال یک رایحه ماندگار با پخش بوی مناسب هستند. پس اگر قصد خرید عطر زنانه با ماندگاری حدود شش ساعت و پراکندگی مناسب هستید باید اقدام به خرید ادوپرفیوم زنانه کنید. 

ادو تولیت زنانه

ادو تویلت زنانه اصل دارای غلظتی حدودا پنج تا پانزده درصدی است. عطر ادوتویلت مناسب بانوانی است که به دنبال ماندگاری حدود سه تا چهار ساعت و پراکندگی زیاد هستند. پس اگر قصد خرید عطر زنانه با ماندگاری سه چهار ساعت و پراکندگی خوب هستید باید اقدام به خرید ادو تویلت زنانه کنید. 

ادکلن یا ادو کلن زنانه

این دسته از عطر و ادوکلن های زنانه دارای غلظتی دو تا پنج درصدی و ماندگاری حدود یک تا دو ساعت هستند. ادکلن زنانه اصل دارای بیشترین پراکندگی در میان دسته های قبلی است. پس اگر قصد خرید عطر زنانه با ماندگاری کم و پراکندگی خیلی زیاد هستید باید اقدام به خرید ادکلن زنانه کنید. 

نکته: احتمالا همانطور که متوجه شده اید ادکلن یکی از غلظت های مختلف عطر هست اما از آنجا که در ایران عطر و ادکلن یک معنا را القا می کنند ما از هردو آنها استفاده کرده ایم. 

او فرش زنانه

او فرش های زنانه همان اسپری های خوشبو کننده هستند که غلظتی یک تا دو درصدی و ماندگاری حدودا یک ساعته دارند. در ترکیبات اسپری زنانه معمولا آب نقش پر رنگی دارد. در حالی که در غلظت های بالاتر عطر معمولا الکل نقش اصلی را ایفا می کند.

قیمت عطر زنانه و قیمت ادکلن زنانه

قیمت عطر زنانه اصل تحت تاثیر شرایطی همچون غلظت عطر، برند عطر و... است. برند و غلظت، بیشترین تاثیر را بر روی قیمت عطر زنانه دارند. قیمت ادکلن زنانه با توجه به غلظت کمتر آن معمولا پایین تر از سایر غلظت هاست. در کل هرچه یک عطر اورجینال زنانه غلیظ تر و از برندی نیش تر باشد قیمت آن نیز بیشتر است. 

محبوب ترین عطرها و ادکلن های زنانه

در سال های اخیر شرکت های زیادی اقدام به تولید و عرضه عطر و ادکلن زنانه کرده اند که در میان این تولیدات، برخی عطرها بیشتر فراگیر و مشهور شده اند. معمولا این مدل عطرهای زنانه توسط افراد سلبریتی و مشهور تبلیغ و معرفی می شوند. از جمله محبوب ترین عطر و ادکلن های زنانه می توان به لانکوم لا ویه است بله، ایفوریا زن، لانوین اکلت، کوکو شنل مادمازل، ورساچه کریستال نویر، ورساچه برایت کریستال، لانکوم لا نویت، لانکوم ترزور میدنایت، هالوین بنفش، بلک اپیوم و... اشاره کرد. 

بهترین فروشگاه خرید عطر زنانه

بهترین فروشگاه برای خرید عطر زنانه فروشگاهی است که بصورت تخصصی فقط و فقط در زمینه عطر و ادکلن اصل فعالیت کند. شاید شما همه دیده باشید برخی فروشگاه ها در کنار لوازم آرایشی و بهداشتی، سوپرمارکت یا برخی افراد بصورت دستفروشی اقدام به فروش عطر و ادکلن می کنند. این گونه فروشگاه ها به دلیل گسترده بودن حوزه کاری، توان تمرکز بر روی یک محوریت کاری بصورت تخصصی ندارند و معمولا عطرهای این فروشگاه ها از کیفیت پایین تری برخوردار است. 

علاوه بر این هر فروشگاه باید مجوزهای لازم را از مراجع مربوطه دارا باشد، مثلا یک فروشگاه عطر و ادکلن باید از اتحادیه صنفی شهر خودش مجوز داشته باشد. علاوه بر این سابقه یک فروشگاه عطر و ادکلن نیز بر کیفیت ارائه خدماتش تاثیر زیادی دارد. پس بهترین فروشگاه برای خرید ادکلن زنانه یا خرید عطر زنانه فروشگاهی است که شرایط فوق را دارا باشد. لازم به ذکر است که عطربان به دلیل داشتن فروشگاه تخصصی در زمینه عطر و ادکلن اصل در بازار بزرگ تهران، دارا بودن تمام مجوزهای لازمه و سابقه فعالیت عمده فروشی عطریات از سال 1390 بهترین فروشگاه خرید عطر زنانه به شمار می رود. 

بهترین سایت خرید عطر زنانه

امروزه با توجه به گسترش اینترنت، بیشتر کسب و کارها به سمت آن هجوم برده اند و بخش اعظمی از خرید مردم در بستر اینترنت رقم می خورد. این اتفاق از جهتی کار مردم را راحت تر و از جهتی دردسرهایی برای مردم مانند کلاهبرداری و... رقم داده است. طبیعتا همانند دیگر محصولات، خرید اینترنتی عطر زنانه ریسک هایی به همراه دارد و مهمترین ترس آن نفرستادن جنس یا دادن جنس غیر اصل به مشتری است. 

حال سوال این است که معتبرترین و بهترین سایت خرید عطر زنانه چه خصوصیاتی دارد؟ بهترین سایت خرید اینترنتی عطر زنانه، سایتی است که علاوه بر فعالیت در بستر اینترنت، دارای دفتر یا فروشگاهی در جایی از شهر باشد. علاوه بر این دارای نماد های فروش اینترنتی از اینماد و ساماندهی باشد. داشتن تلفن ثابت، پشتیبانی قوی و سابقه فعالیت نیز اعتبار یک سایت خرید ادکلن زنانه را افزایش می دهد. عطربان علاوه بر داشتن آدرس فروشگاهی در بازار بزرگ تهران، دارای مجوزهای مربوطه از اینماد و ساماندهی بوده که با پشتیبانی 24 ساعته و سابقه فعالیت زیاد در زمینه عطریات بهترین سایت خرید عطر زنانه است. 

خرید اینترنتی عطر زنانه

در عطربان بستری فراهم شده که همه بانوان ایران زمین از سرتاسر کشور به عطر زنانه با بهترین قیمت دسترسی داشته باشند. نحوه بررسی، انتخاب و خرید عطر ادکلن زنانه در عطربان به راحتی امکان پذیر است. بانوان می توانند نسبت به مقایسه عطرها پرداخته و عطر مورد نظر خود را از طریق روش های مختلف سفارش دهند. یکی از روش های خرید عطر زنانه از طریق سایت عطربان است. روش دیگر خرید از طریق تلفن تماس یا شبکه های مجازی است که در صفحه تماس با ما ثبت شده اند. علاوه بر این در عطربان میتوان بصورت حضوری اقدام به خرید عطر زنانه کرد. 

نکته: تمام عطریات ما اصلی بوده و با گارانتی اصالت معتبر ارائه می شوند.


برچسب ها:
عطر زنانه , خرید عطر زنانه , قیمت عطر زنانه , خرید عطر هدیه برای مرد , عطر زنانه ارزان , ادکلن زنانه , خرید ادکلن زنانه , خرید ادکلن زنانه ارزان , ادکلن برند زنانه , قیمت ادکلن زنانه , عطر زنانه خاص , عطر زنانه جذاب , ادکلن زنانه جذاب , ادکلن زنانه خاص , خرید عطر ارزان , خرید عطر لاکچری , ادکلن اورجینال زنانه , ادکلن اصلی زنانه , خرید عطر زنانه جذاب , قیمت عطر اصلی زنانه , قیمت عطر زنانه اورجینال , عطر بان , خرید عطر اصلی زنانه , خرید عطر ادکلن , خرید عطر ادکلن اصلی , قیمت اعطر ادکلن , قیمت عطر ادکلن اصلی , عطر زنانه خارجی , عطر برند زنانه , عطر خاص زنانه , عطر جذاب زنانه , عطر زنانه , خرید عطر زنانه , عطر زنانه اصلی